0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: PRODOSS
Ürün Kodu: ETK1000
Stok Durumu: 2-3 gün içinde
0,00TL
Prodoss HATTUŞA - YAZILIKAYA - ALACAHÖYÜK - BOĞAZKALE Gezisi
*Hattuşa Antik Kenti
*Alacahöyük
*Yazılıkkaya
*Boğazkale Müzesi
*Aslanlı Kapı
*Kral Kapı
*Spenfskli Kapı
*Hitit Gizli Geçit Tüneli
*Hitit Eserleri
*Taş Ustalarından Hediyelik Eşya Alım Yerleri


BİLGİ: 0553 890 7050 / 0532 178 7957

!!!!Acenta tarafından geçerli bir sebeple tur iptalinde alınan ön ödemeler iade edilir.
Misafir tarafından mücbir sebep olmadığı sürece iptal ettiği rezervasyon için para iadesi yapılmaz.
ÜCRET GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR. YAŞANILACAK CİDDİ FİYAT FARKLARI KİŞİLERE HABER VERİLEREK ÜCRETE YANSITILACAKTIR
NAKİT ÖDEME .......TL  /  K.K. TEK ÇEKİM ......... TL 

*** LÜTFEN ETKİNLİK DETAYLARINI OKUYUNUZ !!!!!!!!
???????? Prodoss'un bir kültür GEZİSİ dir. Gezilecek yerler kısa yürüyüşler ile gezilecektir. Etkinlik detaylarını okumuş, kabul etmiş olarak geldiğiniz varsayılmaktadır.
???????? Gurup uyumu ve zamanlama çok önemli olup bu konularda özenli olan katılımcılara uygun bir etkinliktir. Sıkıntılı, gurup uyumuna uyamayan, başkasına yük olan kişilere uygun değildir.

PROGRAM:
Prodoss farkı ile oldukça beğeneceğiniz Hattuşa , Alacahöyük, Yazılıkkaya , Boğazkale Müzesi gezisi için  Prodoss ofis önü 00.30 Hareket EDİYORUZ. Konaklama olmayacaktır. Sabah bölgeye ulaşıp günboyu gezimizi yapıp akşam döneceğiz.
07.00 de güzel bir kahvaltı yaparak gezimize bomba gibi başlıyacağız. Kahvaltı molamız sonrası Hattuşaş Antik Kentine hareket ediyoruz. 5000 yıllık tarih Hattuşa Antik Kenti, Alacahöyük, Yazılıkkaya, Boğazkale Müzesi gezimiz uzman rehberle eşliğinde tarihin derinliklerine gizemli bir yolculuk edeceksiniz. Hatuşaş Antik Kenti gezerken tarihi yaşayıp büyük bir haz alacak tarihin gizeminde Hitit lerin kalbine doğru bir yolculuk sizi bekliyor.
** 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), Hitit İmparatorluğunun başkenti olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olmuştur. Fransız Gezgin Charles Texier tarafından 1834 yılında keşfedilmiştir. 1906 yılında başlayan kazılar sonucunda buradaki yerleşimin M.Ö. 2. bin yılında Anadolu ve kuzey Suriye’de hâkimiyet kuran Hitit Devleti’nin Başkenti olduğu anlaşılmıştır. Dünya Mirası olarak tescillenen Hattuşa Antik Kenti, sadece Çorum’un değil ülkemizin en önemli arkeolojik alanlarından biridir. Boğazkale İlçesi’ndeki Hattuşa ile Alaca İlçesi’ndeki Alacahöyük kalıntılarını kapsayan 2634 hektarlık alan, 1988 yılında Milli Park ilan edilerek bölgemizin turizm dinamiği haline getirilmiştir. Eski çağlarda etrafı 6 kilometrelik surlarla çevrilmiş örenyerinde bulunan çivi yazılı tablet arşivleri de UNESCO’nun Dünya belleği Listesi’nde yer almaktadır. Söz konusu tabletlerde “Bin Tanrılı şehir” olarak söz edilen Hattuşa’da bugüne kadar saray ve tapınaklar, binlerce tablet, çoğu günümüze kadar oldukça sağlam durumda gelmiş olan anıtsal kapılar (Aslanlı Kapı, Kral Kapı, Yerkapı), kralların ikamet ettiği Büyükkale Saray Kompleksi, Aşağı Şehir’de ülkenin en yüksek tanrıları olan Fırtına Tanrısı Teşup ile Arinna’nın Güneş Tanrıçası’na adanmış olan Büyük Tapınak, Hitit Büyük Kralı II. Şuppiluliuma’nın yaptığı işleri anlatan yazıtın bulunduğu Hiyeroglifli Oda, devasa boyutlarda tahıl ambarları, kısmen silinen Hititlere ait en uzun hiyeroglif yazıyı içeren Nişantepe Yazıtı gibi çok sayıda yapı açığa çıkarılmıştır. 2007 yılında tamamlanan sur duvarı canlandırması, döneme ait kil yapı tarzıyla türünün nadir örneklerinden biridir.
Gezimiz sonrası Adana'ya dönüş 23.55 gibi Adana'ya Varış

Önemli Not: Arkadaşlar yanımıza  köpek yada kedi mamaları alalım. Köpekler daha zor durumda gittiğimiz her yerde. Molalarda denk geldiğimiz yerlerde verelim.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Ulaşım
* Bölgeye Özel Profosyonel Rehber
* Seyahat Sigortası
* Türsab Belgeli Araçlar İle Seyahat
* Prodoss Turizm Kalitesi ve Güvencesi
* Sabah Kayvaltısı
*** ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Öğlen yemeği ve içecekleriniz.
* Ören yeri girişleri ( Müze Kart edininiz )
* Kişiye Harcamalarınız.

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER.
* MÜZE KARTI
* Ufak bir sırt çantası içine aparatif yiyecekler ve su koymalısınız,
* Yedek kıyafet getirmelisiniz
* Şapka, gözlük
* Kişisel ihtiyaçlarınız

* Acentemiz da rezervasyon sırasında kişi başı  700  TL ( EFT ) kaparo alınır. Kalan tutar hareket tarihinden 5 gün önce kapatılmalıdır.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Tura katılan misafirlerimiz gezi programını kabul etmiş sayılırlar.
* Acentemiz geziye katılan yolcu sayısına göre araç tipinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Yol ve hava şartlarına göre acente yetkilisi tur içeriği aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Turumuzda ulaşım kişi sayısına göre turizm araçları ile sağlanır.

* PRODOSS TURİZM, TURİZM BAKANLIĞI 1618 SAYILI KANUNUNA TABİDİR 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: ETK1000