0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: PRODOSS
Ürün Kodu: etk000133
Stok Durumu: 2-3 gün içinde
0,00TL
Nemrut Güneşin Doğuşu & Komengene Krallığı & Halfeti & Gaziantep Gezisi  

* Komagene Krallığı
* Tanrılar Dağı Nemrut
* Nemrut Güneşin Doğuşu
* Rumkale Cam Teras
* Arapapıştı Kanyonu Fırat Nehri
* Karagül Diyarı Halfeti
* Halfeti Tekne Turu
* Batık Şehir Savaşan Köyü / Batık Minare
* Gaziantep Serbest Zaman  (Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni (panoramik), Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesteni, Tahmis Kahvesi, Sütlü Menengiç Kahvesi)

BİLGİ VE KAYIT İÇİN ARAYINIZ      05538907050  /  05321787957

*** ÜCRET: ..............TL Nakit
*** ÜCRET: .............. TL Kredi Kartı KAPORA alındıktan sonra kaydınız gerçekleşir.


???????? Prodoss'un Kültür Gezisidir. Etkinlik detaylarını okumuş, kabul etmiş olarak geldiğiniz varsayılmaktadır.
???????? Gurup uyumu ve zamanlama çok önemli olup bu konularda özenli olan katılımcılara uygun bir etkinliktir. Sıkıntılı, gurup uyumuna uyamayan, başkasına yük olan kişilere uygun değildir.

1.GÜN
Saat 21.00’da Prodoss turizm önünde buluşma ve 21.30’de Gaziantep - Adıyaman - yol güzergâhından Kahta’ya hareket ediyoruz.
2. GÜN
Komagene Krallığına yolculuğumuza 04.00 sıralarında varmış olcağız. Müze Katı ile girişlerimizi yapıp NEMRUT DAĞINA çıkıyoruz. 2150 metre yükseklikte bulunan Nemrut Dağı Doğu Terası’na geçiyoruz. Güneşin doğuşunun eşsiz manzara seyri ve fotoğraf çekimi sonrası sırasıyla doğu teras Komagene Krallığı’nın gökyüzü hakimiyetini temsil eden Koruyucu Kartal, krallığın yeryüzü hakimiyetini temsil eden Koruyucu Aslan, Kommagene Kralı I. Antiochos, Kommagene (Tyche), Zeus, Apollon ve Herakles heykellerini rehber anlatımı eşliğinde görüyoruz. Tahtların arkasında 237 satırdan oluşan Kral Antiochos’un dini ve sosyal içerikli vasiyetini (Nomos) görüp öğreniyoruz. Terasın kuzey ve güneyinde Kommagene Kraliyet ailesi bireylerinin kabartma stellerini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Batı Terasına geçiyoruz. Burada Doğu’da gördüğümüz Tanrı ve Tanrıça heykelleri ziyareti sonrasında Milli park girişinde yanımızda getirdiğimiz kahvaltımızı yapıyoruz. (Çay gibi İçecekler işletmeden alabilirsiniz). Ardından Halfeti Rumkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Rumkale CAM Terasında ARAPAPIŞTI kanyonunun FIRAT nehri eşsiz manzarasında seyir ve fotoğrof çekimi sonrası 200 metre mesafedeki iskeleye geçip TEKNE turumuza başlıyoruz. Tekne turu gezisi esnasında Halfeti'de yemek molası (Ekstra) sonrası tekrar teknemize binip Rumkale'ye gidiyoruz. Rumkale de otobüsümüze binip Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e ulaşıyor serbest zaman başlıyor dileyenler Zeugma Mozaik Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni (panoramik), Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesteni, Tahmis Kahvesi gibi yerleri gezebilir ve Sütlü Menengiç kahvesini içip Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra belirtilen saatte ve yerde buluşup Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. 22.00 gibi Adana'ya varıp diğer gezilerimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
NOT: Güneşin doğuşunu beklerken soğuk olma ihtimaline göre küçük bir sırt çantasına BATTANİYE bere, eldiven, üst katman gibi giysi (yani sıkı giyinmeliyiz) bulundurmanızı öneririz.
ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
* LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
* KOLTUK SİGORTASI
* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
* PRODOSS TURİZM REFAKATİ
* KAHTA DAN NEMRUT MİLİ PARKINA TRANSFER
* NEMRUT MİLLİ PARKINDAN TÜMÜLÜS'E TRANSFER
* HALFETİ TEKNE TURU
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* RUMKALE CAM TERS GİRİŞ ÜCRETİ
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ,
* EKSTRA HARCAMALAR
* ÖĞLEN YEMEĞİ   (Halfeti'de olacaktır Menü Fiyatı ............. TL)
* SABAH KAHVALTISI  ( Kahvaltınızı Hazırlıklı geliniz Çayımızı satın alacagız )
*  MÜZE KART edininiz 

PRODOSS'DAN TAVSİYELERİ ve ÖNEMLİ NOTLAR:
* Nemrut gün dogumunu izlerken yanınıza mont ,atkı , bere vb almayı unutmayınız
* Gezilere yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 3 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla gezi iptal edilir ve gezi ücretleri iade edilir.
* Geziye katılan misafirlerimiz gezi programını kabul etmiş sayılırlar.
* Acentemiz geziye katılan yolcu sayısına göre araç tipinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Yol ve hava şartlarına göre acente yetkilisi gezi içeriği aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* GEZİ ÖNCESİ MÜZE KART EDİNİNİZNLIĞI 1618 SAYILI KANUNUNA TABİDİR.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: ETK000133