0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: PRODOSS
Ürün Kodu: ETK00068
Stok Durumu: 2-3 gün içinde
16.750,00TL
Adım Adım KARADENİZ YAYLALARI Doğa Yürüyüşü 11- 17 Ağustos 2024
Konaklama: Pansiyon 4Gece - 6 Gün (Kahvaltı-A. Yemeği Dahil) Yaylalarda 2 ve 3 Kişilik Odalarda konaklama
Bilgi: 05538907050 / 05321787957

*** Ücret: 16,750  TL NAKİT ÖDEME
!!!!Acenta tarafından geçerli bir sebeple tur iptalinde alınan ön ödemeler iade edilir.
 Misafir tarafından mücbir sebep olmadığı sürece 10 AGUSTOS  dan sonra  iptal ettiği rezervasyon için ücretin tamamı talep edilir.Lütfen bunu bilerek kayıt yaptırınız....

"Sıcaktan ve şehir hayatından bunaldık" diyorsanız, bu gezi tam size göre. Karadeniz, serin dereleri, temiz havası ve yemyeşil doğası olan yaylalarla dolu. Bu yaylaların en güzellerini birlikte gezeceğiz.
Yapacağımız yürüyüşlerle doğanın gizemini, kendine özgü yapısını, her mevsim değişen biyolojik çeşitliliği, bu değişimlerin yöre halkının karakterinin oluşmasındaki etkilerini, tulumun yüreklerden kopup hayatları yansıtan o büyülü sesini, çayın yaprak yaprak toplanarak soframıza gelişinin hikayesini bulacaksınız.
Bulut denizlerinin oluşumuna şahit olup, bulutların gökyüzü ve dağlar ile dans edip vadilere nasıl yayıldığını izleyeceksiniz. Her daim yağan yağmurun güneşle kavuşma anındaki muhteşem görsele şahit olup, o anda yöre haklının gözlerindeki umudu ve mutluluğu görme fırsatı yakalamakla kalmayacak, aynı hisleri sizlerde yaşayacaksınız.
Kaçkarlarda yeşilin her tonunun harman olduğu, yemyeşil dağlar, muhteşem ormanlar, görseli ile gözlerinizi kamaştıracak flora, her daim coşkuyla akan billur dereler, ülkemizin en güzel yaylalarıyla, doğanın hakimiyetinden gelen farklı kültürler sizi bekliyor olacak...
Köy yaşantısını, doğal güzellikleri göreceğiniz, yürüyüşler yapabileceğiniz, yöresel yemekler yiyebileceğiniz, muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz bir etkinlik olacak.
Ne çok zor ne çok kolay. Elbette yürüyüşler inişli çıkışlı olacak, dere geçmek, devrilen ağaçların üstünden geçmek gibi deneyimler yaşayacaksınız. Karadeniz coğrafyası, doyumsuz güzelliğinin yanısıra hırçın ve asidir. Dakikası dakikasına uymayan bir havası vardır. Siz de yaşayarak öğreneceksiniz...
Yürümek istemiyorsanız aracımız ile yaylalara gidip fotoğraf çekip doyumsuz manzaraların tadını çıkarıp keyif yapabilirsiniz..
Özet Program:
Pazar
16.30 Toplanma
17.00 Adana'dan Hareket
Adana-Sivas-Gümüşhane-Rize güzergâhı ve 3 mola ile yolculuk başlar
Pazartesi
07.30 KAHVALTI (Ücrete Dâhil)
08.00 Gito Yaylasına Hareket
08.30 Gito Yaylası Gezisi
09.30 Badara Yaylası Gezisi
12.00 Elevit Yaylası Gezisi
13.00 Çat Köyü Patikası Yürüyüşü
14.00 Cancik Kafede Mola
15.00 Şimşir Ormanlarında Foto Safari
16.00 Palovit Şelalesi Gezisi
17.30 Zilkale Gezisi
18.30 Çinçiva Köprüsü Fotoğraf Molası
19.00 Akşam Yemeği
21.00 Serbest Zaman ve Dinlenme
Salı
06.00 Kahvaltı
07.00 Sal Yaylasına Hareket
08.30 Sal Yaylası Gezisi
09.30 Sal - Pokut Patikası Yürüyüş
10.00 Pokut Yaylası Gezisi
11.00 Hazindak Yaylasına Hareket
12.00 Hazindak Yaylası Gezisi
13.00 Hazindak-Amlakit Patikası Yürüyüş
15.00 Samistal Yaylası Fotoğraf Molası
17.00 Kavrun Yaylasına Varış
18.00 Pansiyona Yerleşme
19.00 Akşam Yemeği
21.00 Serbest Zaman ve Dinlenme
Çarşamba
07.00 Kahvaltı
MURGUL DELİKLİKAYA ŞELALESİ
BOÇKA KARAGÖL
MARAL ŞELALESİ MACHEL

Perşembe
06.00 Kahvaltı
GEZECEK ÇOK YER VAR KARAR VEREMEDİK :)))

Cuma
06.00 Kahvaltı
ARSİYEN YAYLASI
YÜZEN ADALAR
Cumartesi
07.30 Adana'ya Varış

KİMLER KATILABİLİR?:
* Karadeniz yaylalarını görmek isteyip ancak tek başına gidemeyenler,
* Yeşili, ormanı, bulutları sevenler,
* Sisli havalarda gezmek isteyenler,
* Fotoğraf ve doğa tutkunları,
* Uzun yolculuklar yapmaktan hoşlananlar,
* Şehrin keşmekeşliğinden uzaklaşmak isteyenler.
* Değişik kültürleri ve yaşayışları tanımak isteyenler,
* Zihnini tüm sıkıntı ve stresten arındırmak isteyenler,
* Uzun yürümeyi ve doğa sporlarını sevenler,
* Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Çorbası, Mısır Ekmeği, Kırmızı Benekli Alabalık, Fırında Sütlaç, Ayder Kuru Fasulyesi vb yöresel yemekleri sevenler,
* Değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
* 4  Gece 2 veya 3 Kişilik odalarda konaklama
* İlk gün Kahvaltısı
*Otellerde alınanacak 4 kahvaltı ve 4 akşam yemegi ( Set Menü)
* Programda belirtilen Tüm geziler ve transferler ( Extra Gezi Yoktur )

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
*Ögle yemekleri
*Yemeklerde alınan içecekler 
*Örenyeri ve Müze girişleri
*Kişisel harcamalar

HATIRLATMALAR:
* Küçük sırt çantası; yürüyüş esnasında polar kazak, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30 lt kapasiteli sırt çantası gereklidir. Lütfen çocuğunuzun ya da kardeşinizin okul çantası ile gelmeyin.
* Varsa tozluk getirin; bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş toprak çamur kar girmesini engeller, botunuzu ıslanmaktan korur ve konforlu bir yürüyüş sağlar.
* Yürüyüş Botu; yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları ısrarla öneriyoruz.
* Yağmurluk; genelde panço denen ve sırt çantanız da içene alarak giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Mutlaka bu tür bir yağmurluk ile gelmelisiniz. Karadeniz'in aniden değişen havasında ıslanmadan yürümenin tek çaresi çantanızda bir yağmurluğunuzun olmasıdır.
* Yanınızda mutlaka bir bere bulundurun. Ayrıca sizi güneşten koruyacak güneş gözlüğü yüz ve dudaklarınız koruyacak kremler ve birde şapkanız olması gerekiyor. Lütfen yaz mevsimindeyiz diye düşünerek eksik malzeme ile gelmeyin. Bir saat önce sıcaktan yanarken, bir saat sonra, hava çok soğuk olabilmektedir. Bu nedenle yaz ve kış koşullarına uygun malzeme ve kıyafetler getirmenizi ısrarla öneririz.
* Sizi rüzgardan koruyacak sentetik kumaştan yapılmış, su tutmaz, polar, t-shirt, sweat shirt gibi kıyafetler tercih ediniz.
* Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Şort da bulundurun. Kot pantolon giymeyi kesinlikle önermiyoruz.
* Bol miktarda çorap getirmenizi tavsiye ederiz. Botunuzun ıslanma ihtimaline karşı çantanızda iki poşetin içerisine koyacağınız yedek bir çorabınızın olması çok önemlidir. Çorabınızı değiştirdikten sonra poşetleri çorabınızın üzerine geçirerek ıslık botunuzu giydiğinizde, ıslaklığı etkilenmeyecek ve ayaklarınız kuru kalacaktır.
* Islanan botları kurutmanın tek yolu akşamdan içine sıkıca gazete doldurup, bağcıklarını bağlayarak gazeteleri sıkıştırmaktır. Sabaha kadar sıkışan gazeteler bota basınç uygulayarak içerisindeki suyu çeker ve bot kupkuru olur. Sobanın yanında kurutmakla içinin ıslaklığı geçmez. Tek çare yanınızda gazete getirmektir.
* En az 1 litrelik su koyacağınız bir matara veya pet su şişeniz olmalıdır.
* Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan, yedek pilleri ve ampulü ile birlikte bir kafa veya el feneri gereklidir. Kafa feneri tercih ediniz.
* Rehberlerimizde ilk yardım malzemeleri olmasına rağmen, her ihtimale karşı kendinize küçük bir ilk yardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
* Lütfen mümkün olduğunca küçük bagaj getiriniz.
* Öğle yemekleri için, ekstra alacağınız yiyecek ve içecekler ve hediyelik eşya için yanınızda para bulundurmanız gereklidir.
* Konaklayacağımız pansiyonlar ahşaptır. Odalarda duş, tuvalet ve kalorifer mevcuttur. Odalar genellikle iki, üç veya dört kişiliktir.
* Kahvaltıda; yöresel doğal ürünlerle zenginleştirilmiş, bol çeşit bulunur ve kesinlikle doyurucudur.
* Öğle yemekleri; gidilen yere göre kumanya, yöresel yemek veya restoranda yemek şeklinde olacaktır. Şartlar gereği yürüyüş esnasında kumanya veya sandviç yemek durumundayız.
* Akşam yemeklerinde; yöresel çorbalar, et yemekleri, hamur işleri, sebze yemekleri, salata, tatlı veya meyve verilmektedir. Yemekler lezzetli ve doyurucudur.
AKTİVİTELER: Doğa Yürüyüşü, Fotoğraf, Yayla Yaşamı ve Kültürü
ZORLUK DERECESİ: Kolay ve Orta
KONAKLAMA: Yarım Pansiyon Konaklama (Mütevazi, ahşap, küçük yayla pansiyonları)
ULAŞIM: Bölgedeki gidilecek yerlerin yol koşullarına en uygun araç olan Ford Transit veya Mercedes Sprinter marka minibüsle gerçekleştirmekteyiz. Araçla gezi süresince YAKLAŞIK 2500 Km yol kat edeceğiz.
ÖNERİLEN MALZEMELER: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar kazak, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinesi ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve.

NOT: Konaklayacağımız yerler mütevazi, ahşap yayla pansiyonlardır. Bulundukları yerin tarihi mekanlarıdır. Bu yerler otantik olmaları, yılların verdiği tecrübe ile hizmet odaklı yaklaşımları nedeniyle tercih edilmiştir.
DİP NOT: Hava ve yol koşullarına göre programda belirtilen yerlerin yerine muadili bir yaylaya gidilebilir. Bu konuda inisiyatif rehbere aittir
* Acentemizde rezervasyon sırasında kişi başı ücretin yarısı kaparo alınır. Kalan tutar hareket tarihinden 7 gün önce kapatılmalıdır.
* Koltuk rezervi yapılmamaktadır.
* Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 3 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla iptal edilir ve alınan ücretleri iade edilir.
* Katılımcılar gezi programını aynen kabul etmiş sayılırlar.
* Acentemiz katılımcı sayısına göre araç tipinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Hava ve yol şartlarına göre acente yetkilisi içerik aynı kalmak koşulu ile programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Ulaşım lüks minibüs ile yapılır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Etiketler: ETK00068